Bizi Takip Edin :

26.05.2023 - ICCI FUARI JED ÖZEL OTURUMU

ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı kapsamında düzenlenen “Sürdürülebilirlik Ekseninde Jeotermal Enerji” başlıklı Jeotermal Enerji Derneği Özel Oturumu, JED Genel Koordinatörü Av. Elif Ferdal Karakaş’ın moderatörlüğü ile gerçekleştirildi.
 
NTU Jeotermal Danışmanlık Ltd. Kurucusu Prof. Dr. Niyazi Aksoy, JED Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Sedef Karagöz ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Proje Finansman Müdürü Seda Bayar’ın konuşmacı olarak yer aldığı oturumda; jeotermal yatırımların bulundukları il ve ilçelerde toplumun sosyal sürdürülebilirliğine etkisine vurgu yapıldı.
 
JED Kurumsal Üyesi Sanko Enerji’nin sosyal sürdürülebilirlik alanında Manisa’nın Salihli ilçesinde gerçekleştirdiği projeleri hakkında bilgi veren Sedef Karagöz; sokak hayvanları için Mamamatik kurulumları, Futbol Turnuvası, Pazaryeri ve Sosyal Etkileşim Merkezi, ilçedeki konutların ısıtılması gibi iyi uygulama örneklerini dinleyicilerle paylaştı.
 
Jeotermal santrallerin finansman modelleri, karbon nötr hedefi doğrultusunda jeotermal enerjinin oynayacağı rol ve jeotermal kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmanın yollarının tartışıldığı oturumda misafirimiz olan tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz…


ÜYELERİMİZ